Dotace na dešťovou a odpadní vodu. Získejte až sto tisíc

Přemýšlíte o tom, že byste rádi využili štědrou státní dotaci, která se nyní vztahuje také na hospodaření s dešťovou a odpadní vodou? Nelze získat jen dotaci na zateplení nebo dotaci na výměnu okna. Podívejte se na jak vysokou částku můžete dosáhnout.

Dotace na využívání a záchyt vody

Státní dotace, která se v následujícím období bude udělovat, nabízí mnoha majitelům nemovitostí, aby se zamysleli nad možnou instalací úsporných a ekologických řešení pro svůj dům. Dotace tak může například podporovat i efektivní zachytávání a využívání dešťové a odpadní vody. Tu je následně možno využít pro zalévání zahrady, nebo jako užitkovou vodu. Snížení spotřeby pitné vody je vítaným benefitem pro vás i celou společnost. Kdo o dotaci může žádat?

Štědré dotace na úsporu vody

Pokud jste vlastníci stávajících rodinných domů, nebo stavebníci nových rodinných domů, můžete žádat o štědré dotace. Výsledná částka vždy záleží na typu podporovaného řešení, a také na objemu celkové nádrže. V případě, že budete instalovat dvě nádrže a budete řešit odpadní šedou vodu i vodu dešťovou, získáte od státu dokonce více než sto tisíc korun. Využití dešťové vody pro zálivku zahrady pak stát podporuje částkou 55 tisíc korun. Dotací je ale samozřejmě více.

Nádrž pod zemí

Abyste na úsporu dosáhli, je ideálně zapotřebí využít novou nádrž, která bude umístěna pod zemí. K účelu zachycení vody ale můžete používat i vyčištěnou podzemní jímku či speciálně upravenou studnu. Takto řešené záchytné nádrže budete využívat pro akumulaci dešťové vody.

Využití šedé vody

Státní dotaci dostanou také systémy, které využívají odpadní vody. Voda zachycená z umyvadel, vany, sprchy nebo dřezu se pak následně může opět využít k zalévání zahrady.

Státní dotace na využití dešťové a odpadní vody jsou svou výší příznivé pro stávající i nově realizované rodinné domy. Využijete státní dotaci i vy?