Doma je třeba se cítit skutečně doma

Ať už bydlíte ve vlastním bytě, domě, nebo obýváte pronajatý interiér, je třeba se zde cítit příjemně, aby se domů člověk vždy rád vracel. Pokud byt vypadá nezabydleně, nemá svou vlastní duši, je neosobní a strohý, nebude se vám zde bydlet dobře. Můžete si pomoci nejrůznějšími doplňky, ovšem zútulňovat interiér je třeba začít od základů. Na podlahu můžete dát alespoň malý koberec, nebo běhoun, kterým prostor zdomácní. Ovšem velmi důležité jsou stěny. Nezáleží na tom, zda jsou bílé, nebo vymalované v barvě. Podstatné je, jak se v tomto prostoru cítíte. Pokud to není ono, pokoj je ponurý, smutný, bez života, rozjasněte ho tapetou.

Tapety se používají v nejrůznějších moderních provedeních, jsou pestré, mají syté barvy a zajímavé motivy. Dáváte přednost květinám, geometrickým vzorům, nebo abstraktním dekorům? Chcete-li si vybrat tu nejvhodnější tapetu, nejprve si určete, do jaké místnosti tapetu potřebujete a k jakému účelu místnost slouží. Je velký rozdíl ve výběru tapety do ložnice a do obývacího pokoje. Výběr by měl rovněž zohlednit dispozice pokoje, množství přirozeného světla, velikost prostoru apod.

Jak na výběr tapety

Existuje pár jednoduchých pravidel, která vám zjednoduší výběr tapety a vašemu pokoji prospějí. Do větších vzdušnějších pokojů můžete volit i tmavší barvy tapety, pokud tapetujete menší místnost, ve které není tolik světla, neubírejte ho opticky tmavou tapetou, naopak volte spíše světlejší barvy a méně nápadný vzor. Místnost se prosvětlí a bude vypadat větší. Fungujícím trikem je také použití zrcadel. Skvěle vypadají fototapety, zde si můžete vybrat z širokého sortimentu vzorů, můžete mít doma na zdi pohled do vesmíru, do krajiny, na velkoměsto, či vaše oblíbené zvíře, automobil apod. Pokud je váš byt spíš moderního ražení, bude mnohem lépe vypadat jednoduchá tapeta s méně nápadným vzorem nebo naopak fototapeta, která plnohodnotně nahradí umělecké dílo. Vyberte si takovou tapetu, se kterou se prostě budete cítit dobře.