Co nám zajistí zdravé srdce?

Ne nadarmo se říká, že máme zdraví jenom jedno, a tak bychom se právě o naše zdraví měli co nejlépe starat. Zejména srdce máme jenom jedno, a když přestane bít, rázem přestaneme žít. Bohužel dnes a denně našemu srdíčku ubližujeme, a to hned několika věcmi. Pojďme si říct, co raději nedělat a co naopak dělat, abychom se ze zdravého srdíčka mohli radovat dlouhá léta.

Než však přejdeme ke konkrétním věcem, je třeba říct, že každý rok zemře na onemocnění srdce nebo cév více jak sedmnáct milionů lidí. Je proto třeba o srdce opravdu pečovat, ať se nám to líbí nebo ne. V současné době existují nemoci srdce dvojího druhu, a to nemoci vrozené, se kterými bohužel nemůžeme nic dělat, a civilizační, za které si můžeme sami. Jsou často způsobeny naším životním stylem. Přejděme proto ke zmiňovaným věcem, které stojí za našimi problémy se srdcem nebo které naopak předchází onemocněním srdce.

Dostatečná spánek pro naše srdíčko

Jak můžete prospět svému zdraví? Jak ho posílíte? Jednoznačně tím, že budete dostatečně spát. Právě dostatečný spánek je součástí snahy o udržení zdravého srdce. Při dostatečném a kvalitním spánku snížíte riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění, a to bez ohledu n a váš věk. Ideální je spát víc jak šest hodin denně, v takovém případě spíte dostatečně. Se srdcem mají nejčastěji problémy ti, kteří spí méně jak šest hodin denně v pravidelných intervalech.

Zbavte se svých zlozvyků

Ať už pijete hodně alkohol, užíváte vícero léků nebo jste si vypěstovali závislost na cigaretách nebo jiných drogách, v každém případě zrovna neprospíváte svému zdraví a měli byste se svými zlozvyky seknout. Pokud ze svého života vynecháte zmiňované zlozvyky, najednou vám bude o poznání lépe a srdíčko bude bít s velkou radostí. I když skoncovat se závislostmi nebude zrovna snadné, bude to stát za to.