Benefit, který ještě není samozřejmost – Práce s dopravou, zjistěte více

Situace na pracovním trhu nutí zaměstnavatele a agentury práce k vylepšování nabídky benefitů. Existuje však jeden, který není tak docela běžný – Práce s dopravou do práce v Mladé Boleslavi. Mladá Boleslav díky personální agentuře OSPRO takovou výhodu a úsporu peněz svým agenturním pracovníkům umožňuje.

Zatímco mnohé národy na světě považují cestování do práce za běžnou záležitost (například Angličané cestují do zaměstnání v průměru hodinu), v České republice ochota cestovat více než 10 km chybí (zjistil to průzkum společnosti Nielsen Admosphere pro Profi Credit). Přesto mnohým zaměstnancům nebo podnikatelům nic jiného, než dojíždět nezbývá. Průměrný Čech to má do práce 18 km.

Doprava jako důležitý benefit

Nabídka práce s dopravou je podstatným benefitem, 48 % Čechů dojíždí vlastním autem, 29 % hromadnou dopravou, 15 % chodí pěšky, 4 % jezdí na kole a 4 % využívají spolujízdy s kolegou.

Všechny tyto způsoby dopravy znamenají většinou vyšší nebo nižší položku v rozpočtu. Práce s dopravou do práce je však ve městě Mladá Boleslav pro klienty agentury OSPRO zdarma. „Pro všechny strany je to tak výhodné,“ říká majitel agentury Svatopluk Čech. „Jako jediná agentura v regionu OSPRO zabezpečuje svoz pracovníků prostřednictvím vlastní dopravy. Pracovníci jsou tak na pracovišti včas, přesně vědí, odkud a kdy je dopravíme tam i zpět, a navíc nezatěžují městskou hromadnou dopravu.“ Výraznou pomoc to znamená i pro cizince, kteří jsou slušní a záleží jím na výdělku a stabilním zaměstnání – ti tady logicky většinou auto nemají a pohybovat se městskou dopravou v neznámém prostředí je pro ně hlavně zpočátku stresující.