Akita nebo Shiba Inu? Poznejte základní rozdíly

Chcete si koupit některé z japonských psích plemen? Bezesporu se jedná o krásná zvířata, která se stanou skutečně skvělými parťáky na cestě životem. Jenže vyznat se v nich, to je někdy trochu oříšek. Při pohledu na mnohá plemena člověk rozdíl na první pohled nevidí. Ovšem to není případ plemen Akita Inu a Shiba Inu, u nichž právě ten hlavní rozdíl tkví v jejich velikosti.

Shiba Inu je nejmenší, Akita Inu zase největší

Mnozí lidé se ptají, jaký je hlavní rozdíl mezi japonskými psími plemeny Akita inu a Shiba Inu. Když je totiž vidí na fotce, domnívají se, že se mezi nimi žádný rozdíl nenachází. Jenže opak je v tomto případě pravdou. Když byste je totiž viděli naživo, zjistíte, že rozdíl je na první pohled zřejmý. Zatímco Akita Inu je největším psím plemenem v Japonsku, Shiba Inu zase tím nejmenším.

A tím by výčet rozdílů ještě nekončil. Shiba je poslední dobou nejznámější na poli kryptoměn, kdy tato měna s názvem Shiba Inu Coin patří mezi 15 nejhodnotnějších kryptoměn. Pokud tedy uvidíte slavného Elona Musk tričkem Shiba Inu, tak tím nevyjadřuje jen sympatii této plemeni psa, ale hlavně kryptoměně Dogecoin, která je podobně jako Shiba Inu coin velmi populární.

Liší se i svým věkem

Nesmíme zapomenout ani na věk obou plemen. Zatímco jedno z nich se dožívá sotva dvanácti let, druhé pak až patnácti. Ve světě psů se říká, že právě ta malá plemena se dožívají krátkého věku. A ta větší s námi žijí déle. Jenže tato japonská plemena jsou důkazem toho, že to může být i naopak. Shiba Inu je totiž tou rasou, která se dožívá až úctyhodných patnácti let.

Rozdíly v povaze prakticky nejsou

Délka života a také jejich velikost. To jsou hlavní rozdíly zmiňovaných japonských plemen, které se stávají mezi lidmi velice oblíbená. A to i proto, že jsou běžně k vidění či k dostání i jinde než v Japonsku. U mnoha ostatních japonských ras platí, že se mimo jejich rodnou zemi nachází jenom zřídkakdy.

Co se týče povahových vlastností nebo těchto rysů, Akita Inu a Shiba Inu jsou jako přes kopírák. I když byly obě dvě plemena vychovány především k boji (a k lovu), jsou to v obou případech velice silné, ochranné a odvážné rasy, které ke svému pánovi jsou maximálně loajální.