3 důvody, proč pro vytápění domu využít krbová kamna

Krbová kamna dlouhodobě patří mezi oblíbený a hojně využívaný způsob vytápění, jež nachází využití jako doplňkový i hlavní zdroj tepla pro vytápění v zimním období. Pokud tedy přemýšlíte o jejich pořízení, ale nejste si jisti, zda jde o správnou volbu, pak právě pro vás přinášíme 3 důvody, které hovoří ve prospěch krbových kamen.

Kvalitní zdroj tepla

Využití krbových kamen v interiéru nepatří mezi žádnou novinku, ale jedná se osvědčený způsob vytápění. Krbová kamna jsou vyráběna s různým tepelným výkonem neboli výhřevností, takže se dokáží dobře postarat o vytopení jedné místnosti i celého domu. Velice kvalitní zdroj tepla vám poskytnou například designová krbová kamna Meteor, které jsou charakteristická špičkovou kvalitou. Navíc poskytují vysokou efektivitu konvekce, jelikož disponují duálním konvenčním systémem.

Designový prvek v interiéru

Krbová kamna jsou známá také svým nadčasovým designem, takže se často po svém umístění stávají dominantním prvkem interiéru. Ne nadarmo nachází designová krbová kamna uplatnění v moderním bydlení a získali si oblibu mnoha architektů. Navíc jde o zdroj tepla, který jako jeden z mála umožňuje pohled na oheň, a to díky zabudovanému sklu. Plápolání plamene tak poskytne jedinečné kouzlo ve večerním čase. Velice elegantní a jedinečný dojem vytváří také komín s integrovaným krbem, který nezabere mnoho místa.

Jednoduchá instalace

Mezi jeden z posledních důvodů, proč se vyplatí pořídit si krbová kamna, patří jejich snadná instalace. Instalace krbových kamen do rodinného domu či bytu je zcela jednoduchá a nevyžaduje žádné velké stavební úpravy. Postačí pouze, aby rodinný dům či byt disponoval komínem a pevnou nehořlavou podložkou. Navíc půjde i o úsporné vytápění, jelikož dřevo patří mezi levný druh paliva oproti často užívanému plynovému vytápění.