Získali jste půdu? Víte, jaký by měl být váš první krok?

Získání pozemku může být spousta legrace. Ať už chcete na pozemku stavět, zahradničit nebo jej mít jen na volnočasové aktivity či na pastvu, mělo by vás hned na samotném začátku zajímat, co se v půdě skrývá. Mohli byste totiž být velice překvapeni!

Půda je více než jen hlína

I když se zdá hlína na všech místech víceméně totožná, tak rozdíly mohou být ohromné. Hodně záleží na způsobu využívání pozemku. Pokud chcete pozemek využít na stavební a další činnost, tak to není až tak důležité. Co když ale potřebujete, aby byla půda úrodná anebo vhodná pro pastvu?

Jednoduchým rozhlédnutím vždycky zjistíte, co je na pozemku a v jeho okolí právě teď. Ale samotným pohledem nemáte šanci poznat, co se skrývá v půdě a hluboko pod ní. Může jít například o chemické znečištění po skládce nebo zástavbě, které tu už celé roky nejsou. Stejně tak není ničím neobyčejným, že mají některé oblasti České republiky specificky mineralizovanou a nasycenou půdu.

Odborné rozbory půdy

Pokud tedy chcete mít jistotu, co se doopravdy na vašem pozemku skrývá a zdali nebude nevhodný či snad dokonce nebezpečný, tak nepostačí obyčejné testy PH a podobných vlastností, které můžeme kdekoliv sehnat. Testy jsou většinou nedostatečné a navíc i velice nepřesné, protože měření neprobíhá v laboratorních podmínkách.

Pro podobné případy jsou k dispozici specializované společnosti jako například laboratoř Monitoring (Moni.cz). Provedou profesionální rozbor zeminy či půdy. Ke svým testům používají pochopitelně jen ty nejmodernější metody a můžete si tak být jistí, že doručené výsledky budou opravdu kvalitní a maximálně přesné. Získáte veškeré základní a potřebné údaje, a navíc pomůžou především vyhledat i stopové prvky a minerály v půdě. Můžete tak zjistit nejen na co je půda nevhodná, ale také pro co by vaše půda mohla být vysloveně prospěšná, a to je mnohem víc!