Videokonference: Z černé ovce do popředí byznysu

Videokonference byly v dřívějších letech spíše upozaděny. V kontextu posledních měsíců se z nich ale stala jediná možnost, jak komunikovat s týmem nebo nováčky.

Videokonference v době pandemie? Naprostá nezbytnost. Především při pohovorech a komunikací s členy týmu. Dalo by se říct, že se z videokonferencí v posledních měsících stala nedílná součást dnešního života.

Maskot dnešní doby

Jde v podstatě o maskota dnešní doby. Lidé se stále nemohou setkávat osobně, proto musí hledat alespoň nějakou náhradu za tato setkání. A videokonference jsou k tomu jako stvořené. Díky možnosti vidět obličej komunikujícího na druhé straně se tak v této chvíli jedná o plnohodnotnou náhradu pohovorů nebo schůzek.

Přitom se nedá říct, že by v předchozích letech byly videokonference spíše upozaděny. Používaly se také velice často, ale díky svobodě pohybu a absenci hygienických opatření se mohli lidé setkávat bez jakýchkoliv problémů. Situace kolem koronaviru tak jen pomohla urychlit trend, který by se stejně dříve nebo později stal masově využívaným.

Každý může komunikovat

Výhodou videokonference je především její nízká náročnost. Nepotřebujete žádnou drahou techniku. Pokud chcete zahájit online setkání, případně pohovor, stačí jen zapnout počítač a začít komunikovat. Notebooky totiž zpravidla mají integrovanou kameru a mikrofon, což práci jen a jen usnadňuje. U stolních počítačů si sice tyto maličkosti budete muset dokoupit, ale rozhodně se nejedná o příliš velkou investici.

Jestliže ale chcete špičkový přenos za přijatelné ceny, pronájem videokonference je služba určená přímo pro vás. Pronájem techniky totiž umožňuje vysílat videokonferenci ve velmi vysokém rozlišení a špičkové kvalitě pro všechny účastníky. To vše za zlomek ceny a téměř bez námahy. O zprovoznění se totiž postarají zkušení odborníci.