Specialisté udělají roční hlášení za odpady za vás

V mnoha oborech podnikání se neobejdeme bez produkce většího množství odpadu, ať už běžného nebo nebezpečného. Pokud je nebezpečného odpadu každoročně více něž 100 kilogramů nebo toho běžného odpadu nad 100 tun, je vaší povinností podávat roční hlášení o odpadech. Pokud disponujete větším množstvím provozoven, měli byste vědět, že jde o množství odpadů za všechny provozovny, které máte pod jedním identifikačním číslem.

Může jít tedy o dílny, obchody, kanceláře a mnoho dalšího. Jelikož musíte podávat hlášení za všechny provozovny, které máte, není to vždy lehký úkol. Abyste mohli roční hlášení odeslat, je zapotřebí, abyste byli registrováni na Integrovaném systému plnění ohlašovacích povinností (ISPOP.cz), zde však můžete na základě plné moci pověřit někoho jiného, třeba specializovanou firmu. Tím vaše povinnosti nekončí, je potřeba vést průběžnou evidenci odpadu, zpracovat a zaslat výkaz statistiky o odpadech na ČSÚ.

Nechte tuto práci na profesionálech

Ať už jste živnostník, firma nebo obec, toto byrokratické peklo nemusíte dělat sami, ale celou jeho problematiku můžete nechat zkušené firmě na Rocnihlaseni.cz. Už si nebudete muset lámat hlavu, jestli vše děláte správně a bát se toho, že uděláte chybu. Zajisté máte důležitější práci, které se potřebujete věnovat. Firma má velmi příznivé ceny, roční hlášení provádí za stovky subjektů a může ho dělat i za vás. Ušetřete si starosti, pouze nahrajete potřebné dokumenty, zaplatíte za službu a firma vám do 10 pracovních dnů roční hlášení za odpady zpracuje. Po dokončení je roční hlášení odesláno do ISPOP a bude i vám zaslán email s hlášením. Dokonce i roční hlášení může být hračka, stačí se obrátit na profesionály, kteří udělají veškerou složitou práci za vás.