Reflexní prvky jako samozřejmost

Bezpečnost je na prvním místě, o tom nemá smysl diskutovat. Bohužel ji spousta lidí podceňuje a za reflexní prvky na oblečení nebo batohu se spíš stydí. Ke změně názoru většinou dochází až po nehodě. Buďte jeden z mála a změňte to.

Stačí maličkost

Nejde jen o dobu po setmění, reflexní vesty včetně pásků, nášivek, čepic, lanyardů, tašek nebo nákrčníků by měly být povinnou výbavou po celý den při každém pobytu venku. Doba se zrychluje, člověk musí čelit mnohému rozptýlení. A tak jsou například reflexní kšandy, které jsou poměrně oblíbené u dětí i dospělých, tím nejmenším, co můžete pro svou bezpečnost udělat. Dlouhé roky si může člověk namlouvat, že jemu se nic stát nemůže, chodí po straně, poctivě se rozhlíží a velká míra zodpovědnosti leží i na bedrech řidičů. Pak ale dojde ke kolizi a na zpytování svědomí už je pozdě.

Reflexní vesty nejsou jen pro malé děti ze školky, co se ve skupince vydají na krátkou procházku kolem bloku. Ani pro dělníky, co opravují výmoly na silnici. Ani pro náruživé běžce, co vyráží splnit limit deseti kilometrů až po setmění. Prevence je poslední dobou naštěstí na vzestupu a lidé se jí přestávají vysmívat. Nezáleží na věku, na pohlaví ani na tom, jdete-li do školy, na večírek, do práce nebo se známými do kavárny a do kina nebo s partnerem na rande. Vždy můžete zvolit takový reflexní prvek, který nenaruší celkový zjev ani outfit, bude nenápadný, a přesto vás v případě nouze ochrání. Na trhu je celá řada způsobů, jak můžete mít reflexní prvky stále při sobě.

Konec výmluv

Myslete na to, že nejde jen o vesty. Stačí i drobná paspulka ve švu bundy nebo malý odznak na bundě a čepici, úzký kroužek na popruhu od kabelky a batohu nebo náramek kolem zápěstí. Nemusíte slevit ze svých nároků na styl, abyste byli v bezpečí. Řidiči uvidí každý detail. Většina reflexní doplňků tak moc září do noci, že je šance přehlédnutí téměř na nule.

Nehledě na to, že všichni dbají na ochranu a dobrou viditelnost dětí. Ale ani pro ně to není žádný med. Proč by se měli pouštět do něčeho tak nudného, když rodiče (a dospělí všeobecně) nic takového dodržovat nemusí? Pojměte reflexní doplňky jako prostor ke hrám a osvětě, jak se chránit a zvýšit bezpečnost na silnici. Děti takový neotřelý způsob učení dozajista ocení.