Představujeme populární certifikační autoritu RapidSSL

Certifikační autorita RapidSSL je jedna z nejpopulárnějších světových autorit, která dodává cenově dostupné SSL certifikáty pro zabezpečení webových stránek. Značka RapidSSL vznikla v roce 2003 a dodnes její SSL certifikáty zajistily zabezpečení HTTPS komunikace pro statisíce domén na celém světě.

Pouze dva typy SSL certifikátů

Certifikační autorita RapidSSL nabízí pouze dva typy SSL certifikátů. Klasický SSL certifikát RapidSSL pro zabezpečení jedné domény a druhý RapidSSL WildCard, který slouží pro zabezpečení neomezeného počtu subdomén.

SSL certifikát RapidSSL zajistí kvalitní zabezpečení jedné domény za cenu stokorun na jeden rok. Certifikát je důvěryhodný pro 99 % moderních webových prohlížečů včetně prohlížečů na mobilních zařízeních a pro jednoduché nasazení certifikátu na server je vystavován pro obě používané varianty webových stránek – s www i bez uvedení www.

RapidSSL WildCard certifikát využijí převážně firmy, které potřebují zabezpečit velké množství subdomén pro své projekty. WildCard certifikáty totiž umí zabezpečit teoreticky nekonečno subdomén. WildCard certifikát je oblíbený u administrátorů, kterým šetří díky svým vlastnostem mnoho práce.

RapidSSL certifikáty

  • zajistí bezpečnou HTTPS komunikaci mezi serverem a prohlížečem návštěvníka webu
  • zabezpečí na internetu přenos vkládaných informací z webu na server
  • prohlížeč Chrome nebude stránky označovat nedůvěryhodným „Nezabezpečeno“
  • umožní využívání nových technologií, např. HTTP/2 pro výrazné zrychlení stránek
  • posílí SEO hodnocení stránek u Google

Levné, ale kvalitní SSL certifikáty RapidSSL lze doporučit každému provozovateli webových stránek, ať už se jedná o osobní web, blog, aplikaci nebo firemní webové stránky.