Drony mohou být velkými pomocníky při zalesňování

Drony mají mnoho využití, používají se pro zábavu, špionáž, ale i zabíjení lidí. Proč je však maximálně nevyužít pro něco dobrého? Jedním z velkých globálních problémů je úbytek lesa a je velký nedostatek lidí, kteří by s jeho obnovou mohli pomoci. Zde se nabízí prostor pro využití dronů, které se sndano dostanou i do těžko přístupných míst a dokáží zde vysadit nové stromy.

Myšlenka tohoto využítí dronů napadla Laurena Fletchera ze společnosti BioCarbon Engineering. Podle něj by se drony mohly stát obrovským pomocníkem pro obnovu lesů po celé světě. Drony by dokázaly vysazovat stromy nesrovnatelě vyšší rychlostí, než by to zvládli lidé.

Snahou BioCarbon Engineering je najít řešení pro masivní odlesňování, které probíhá po celé planetě. Právě drony jsou ze všech možností tou nejoptimálnější.

Generální ředitel společnosti, Lauren Fletcher, je bývalým inženýrem z NASA. Navrhuje, aby minimální množství lidí, ideálně 2 lidé, mohli ovládat co nejvíce jednotek droů, které by nebyly určeni k ničení či zabíjení, ale k vysazování nových lesů a tím zlepšovali životní prostředí. Pokdle jeho návrhů by mohly drony bez větších problémů vysadit i více než miliardu nových stromů.