Bylo spuštěno první zařízení na výrobu průmyslového masa na světě

New Future Meat Technologies production facility located in Rehovot, Israel.

Laboratorně pěstované maso už dávno není jen sci-fi, ale realita. Už není potřeba zabíjet zvířata, abychom se mohli najíst masa. Společnost Future Meat Technologies, přední společnost v oboru, která vyvíjí inovativní technologie pro produkci kultivovaného masa, otevřela první průmyslové zařízení pro pěstování uměle vyráběného masa na světě. Společnost denně vyprodukuje 500 kilogramů kultivovaných produktů, což odpovídá 5 000 hamburgerům.

Kvalitní alternativa masa bez zabíjení a ničení životního prostředí

Společnost vynakládá úsilí na vytvoření udržitelné budoucnosti. Celý výrobní proces společnosti vyprodukuje o 80% méně skleníkových emisí a spotřebuje o 99% méně půdy a o 96% méně sladké vody než tradiční výroba masa. Dříve bylo nutné zabít zvíře, ze kterého jste dostali maso, díky nové technologii už porážka zvířat nebude potřebova.

„Toto otevření závodu představuje obrovský krok v cestě společnosti Future Meat Technologies na trh a slouží jako kritický činitel, který umožní dodávat naše výrobky na regály do roku 2022,“ říká Rom Kshuk, generální ředitel společnosti Future Meat Technologies. „Provozování průmyslové linky urychluje klíčové procesy, jako je regulace a vývoj produktů.“

Produkce několika druhů kultivovaného masa

Společnost neprodukuje jen jeden druh masa, ale hned několik druhů masa. Zařízení produkuje kultivované kuřecí, vepřové a jehněčí maso. Maso vyrábí bez použití zvířecího séra nebo genetické modifikace. V blízké době bude vyrábět také kultivované hovězí maso. Společnost vytváří jedinečnou platformu, která umožňuje produkční cykly, které jsou 20x rychlejší než v tradičním živočišném zemědělství.

„Po prokázání, že kultivované maso může dosáhnout parity nákladů rychleji, než trh očekával, je toto výrobní zařízení skutečným měničem hry,“ říká profesor Yaakov Nahmias, zakladatel a hlavní vědecký pracovník společnosti Future Meat Technologies. „Toto zařízení demonstruje naši patentovanou technologii omlazení médií ve velkém měřítku, což nám umožňuje dosáhnout hustoty produkce 10krát vyšší než průmyslový standard. Naším cílem je zajistit, aby bylo kultivované maso cenově dostupné pro každého, a zároveň zajistit, abychom vyráběli chutné jídlo, které je zdravé a udržitelné , pomáhá zajistit budoucnost příštích generací. “

Informace o společnosti

Future Meat Technologies je společnost zabývající se potravinářskými technologiemi, která vyvíjí distribuční platformu pro nákladově efektivní produkci masa bez GMO přímo ze zvířecích buněk, aniž by bylo nutné chovat nebo sklízet zvířata. U výrobků je myšlení, aby splňovaly požadavky na bílkoviny a další důležité živiny. Tato technologie je založena na oceňovaném díle prof. Yaakova Nahmiase z Hebrejské univerzity v Jeruzalémě. Společnost Future Meat, která byla založena v roce 2018, se nachází v izraelském Rehovotu.

Zdroj: Leakshare.org