Polokošile – hit, který zaujme místo v každém pánském šatníku

Muži volí různé typy oblečení, někdo vsází jen a pouze na sportovní styly, kdy potřebují k životu džíny a tričko nebo mikinu. Jiní si zase potrpí na elegantní kousky oblečení, které vypadají hezky, moderně a z kluka udělají muže a pozvednou jeho kredit na vyšší úroveň. Do svého šatníku si muži obvykle přidávají to, co sami chtějí, v čem se cítí dobře a pohodlně. Jednou z takových věcí může být také polo tričko, které funguje na sportovnějším principu, a přesto jde o elegantní kousky. O co vlastně jde?

Moderní kousky se sportovním stylem

Polokošile krátký rukáv jsou jednou z možností, které mohou muži využít. Jde o jeden z nejrozšířenějších druhů oblečení, spousta mužů je má ve svém šatníku. Co však možná lidé nevědí, že název polokošile získala po tradičním britském sportu, tedy pólu. Když si hráče pečlivě prohlédnete, uvidíte, že jejich dresy se až nápadně podobají těmto tričkům. Tento druh oblečení je velmi trendy a hodí se takřka pro každou příležitosti. Muži v něm mohou absolvovat neformální schůzku s přáteli, večeři s partnerkou v méně formálním podniku a v džínách. Když však k polokošili obléknou elegantní kalhoty, pak mohou jít na pracovní oběd, schůzku nebo třeba do divadla.

Odkud vlastně polokošile pochází?

Základním stavebním kamenem je Indie, kde právě při hře pólo byli hráči nespokojeni s košilemi s volnými límečky. Právě ty začali připínat ke košili a tato metoda se rozšířila po celém světě. Dnes tyto kousky navrhuje snad každá firma zaměřující se na pánskou módu a můžete je tedy najít v mnoha barevných provedeních, střizích i materiálech. Existují polokošile dlouhý rukáv, které využijete při chladnějším počasí, ale také ty s krátkým rukávem. Záleží tak jen na vašem vkusu a preferencích. Kterou variantu si vyberete do svého šatníku vy?