Podpořte nákupem dálniční známky výsadbu stromů

Jak zajisté víte, klima na naší planetě se rychle mění a nejde jen o přirozené cykly, ale je to způsobeno i výrazným zásahem člověka. Krajina, kterou dříve pokrýval les, je dnes proměněna na pole, průmyslové zóny a urbanizované prostředí, ve kterém je mnoho asfaltu, betonu a málo zeleně. Prudce ubývá lesů a neustále se zvyšuje produkce skleníkových plynů, zejména CO2. Jedním z jeho hlavních zdrojů jsou motorová vozidla. I ta nejkratší cesta vozem znamená další emise.Vy můžete tyto emise skvělým způsobem kompenzovat a sice tím, že podpoříte sázení stromů.

Jak můžete pomoci?

Jednoduše, stačí si koupit dálniční známku na portálu CZdalnice.cz. Stejně jako na poště nebo na oficiálním prodejním portálu, i zde si můžete pořídit elektronické dálniční známky na určitá období, konkrétně na rok, 30 dní nebo 10 dní. Cena těchto dálničních známek je nepatrně vyšší, je v nich totiž započítán manipulační poplatek, který bude využit k sázení stromů.

Projekt byl realizován jako reakce na intenzivní odlesňování krajiny, která je domovem mnoha živočišných druhů a stará se jak o lokální klima, tak přispívá i k celosvětovému klima. Díky touto projektu můžete spojit příjemné s užitečným a podpořit výsadbu nových stromů. Každá koruna, kterou zaplatíte navíc, je využita na výsadbu stromů a informace o zasazených stromech jsou pravidelně publikovány. Do projektu se zapojily již stovky řidičů a vy se k nim můžete přidat. Nemusíte sázet sazenice v lese, pracovníci projektu se o to postarají za vás.

Nákup je snadný a můžete si dálniční známku ověřit

Jediné, co stačí udělat, je zakoupit dálniční známku na webu CZdalnice.cz, po zakoupení vyčkáte, dokud vám nepřijde potvrzovací email, že je vaše známka aktivní. Následně můžete naplno využívat české dálnice. Veškeré dálniční známky jsou přeprodávány přes oficiálního prodejce edalnice.cz. Platnost zakoupené dálniční známky si můžete ověřit jak na webu prodejce, tak i zde. Projekt má vytvořený profil na mezinárodní platformě trilliontreecampaign.org, kde si ho můžete ověřit. Možná, že už dálniční známku máte, ale to nevadí, i tak můžete výsadbu stromů podpořit, stačí přispět přes příspěvkový odkaz na webu částkou v rozmezí 100-150 Kč. Podpořte výsadbu českých lesů i vy a zajisté budete mít lepší pocit pokaždé, když usednete za volant.