Obce mají stále zájem o moderní technologie. Do čeho konkrétního se investuje?

Obce dnes chtějí být moderním místem k životu. Chtějí se přirovnat k moderním městům, která jsou pro mnohé obyvatele velmi atraktivní. I když mnozí lidé odchází na venkov za zdejším klidem a pohodou, není pravdou, že klidná obec nemůže být zároveň moderní obcí. Starostové obcí jen musí vědět, do čeho konkrétního investovat. Zapomeňte na investici do zbytečně vyzývavých a zářících billboardů, ale spíše investujte do věcí, které ocení občané. Takovými technologiemi a vymoženostmi jsou digitální úřední desky a digitální panely. Právě digitální úřední desky společně s digitálními panely jsou to, do čeho nyní starostové měst investují poměrně hodně.

Co jsou to digitální úřední desky?

Možná se ptáte, co jsou to digitální úřední desky. Jedná se o jakési inovace ke klasickým úředním deskám, které většinou stojí před obecním úřadem. V současné době jsou digitální úřední desky poměrně žádané, mají totiž v porovnání s klasickými úředními deskami celou řadu výhod.

K hlavním výhodám patří hlavně neomezený prostor pro sdílení informací. Na klasické úřední desky se toho mnoho nevejde, jenom to nejdůležitější. Pokud však občané propásnou hlášení místního rozhlasu, nedozví se o mnohdy pro ně důležitějších věcech.

Samozřejmě neomezený prostor pro sdílení informací – to není jediná výhoda, kterou vám digitální úřední desky poskytují. Výhodou je také možnost sdílet informace o počasí, informace o blížících se sportovních událostech, také se můžou sdílet turistické tipy na atraktivní místa společně s mapami. Nabízí se možnost sdílet obecní zpravodaj v elektronické podobě.

Co jsou to digitální LED panely?

Také bylo zmíněno, že jsou stále atraktivnější i digitální LED panely. Digitální panely si najdou využití třeba na obecních úřadech, nahradí klasické roll-up bannery nebo informační tabule, kam se opět nevešlo tolik informací, kolik by se mělo.

V současné době však najdou digitální panely využití i v konkrétních hotelech, na poště, na vlakovém nádraží nebo třeba na letištích, v restauracích či u lékařů.