Doplňky zdraví by měly být samozřejmou součástí jídelníčku

Jíte zdravě? Jedná se o otázku, na kterou umí málokdo odpovědět kladně. Co je to vlastně zdravé jídlo? Mělo by se jednat o jídlo, které tělu neškodí a má vyvážený obsah všech důležitých látek, které naše tělo potřebuje. Složit si jídelníček tak, aby měl skutečně všechny potřebné složky je velmi složité a v některých případech skoro nemožné. Proto je vhodné užívat doplňky stravy. Jen malá tabletka vám dokáže dodat to, čeho máte v jídelníčku nedostatek a podpořit i léčbu různých neduhů, které jsou spojené třeba s věkem neb různými zdravotními stavy.

Jaké doplňky stravy vybrat?

Mezi nejoblíbenější doplňky patří pochopitelně vitamíny a minerály, jsou důležité pro správné fungování celého organismu a když je nějakého vitamínu v těle nedostatek, obvykle se to vždy projeví, třeba horším stavem pokožky, třepením nehtů, nespavostí aj. Vhodné je poznat i různé bylinné doplňky stravy, vhodný je doplněk stravy kotvičník zemní.

Pro mnoho lidí je známější pod svým latinským názvem Tribulus terrestris. Účinky této rostliny jsou lidstvu známé už dlouho, například v Číně se používal už před naším letopočtem. Kouzlo kotvičníku spočívá v podpoře vitality. Kotvičník by měli užívat muži i ženy po čtyřicítce, u kterých se začíná projevovat nižší tvorba pohlavních hormonů. V kotvičníku je nejdůležitější látkou protodioscin, dále jsou tu fytosteroly, steriny, alkaloidy a různé další přírodní anabolické steroidy. U mužů se užívání kotvičníku spojuje se zvýšením svalového objemu, snížením vnitřního napětí a obnově vitality. U žen se zvyšuje hladina hormonu estradiolu, zmírňují se klimakterické příznaky, potlačuje se nespavost, deprese a podporuje se redukce tělesného tuku.

Dále je důležitý doplněk stravy Maca. Jde o rostlinu známou jako Maca peruánská. Jde o superpotravinu, která má pozitivní vliv na reprodukční zdraví, konkrétně dokáže zlepšit potenci mužů a podporuje hladinu hormonů žen, aby byly plodnější a nebyly frigidní. Velký vliv má také na posílení celkového imunitního systému. Užívání je rovněž spojováno se snížením stresu a posílením paměti. Ideálním místem pro nákup těchto doplňků je internetový obchod Nakupzdrave.cz, kde naleznete širokou škálu důležitých doplňků, ze kterých si vybere každý.