Dlužíte a nezvládáte splátky? Zažádejte o oddlužení

Půjčky nejsou v současné době ničím zvláštním. Pokud je zvládáte splácet, je to v pořádku. Pokud však nemáte potřebný finanční obnos na splátky, jedním z možných řešení je osobní bankrot.

Co je osobní bankrot?

Osobní bankrot – oddlužení je jediná oficiální cesta uvedená v insolvenčním zákoně, která nabízí rychlé řešení pro snížení celého dluhu až o 95 % a rozložení splátek na dobu 3-5 let. Po jejím uplynutí budete úplně bez dluhů. Zbytek dluhů soud, v případě úspěšného splnění oddlužení, odpustí.

Do podmínek pro oddlužení patří neschopnost splácet své dluhy, nejméně dva věřitelé a schopnost splácet částku alespoň 2 178 Kč.

Osobní bankrot zajišťuje ochranu ze strany soudu. Ta přeruší exekuci a zabrání všem věřitelů i exekutorům zabavit váš majetek. Kromě toho zastaví další nárůst dluhů spojený s úroky, penále nebo smluvních pokut z prodlení. Také garantuje zachování vašeho platu v takové výši, která uspokojí vaše životní náklady.

Oddlužení zdarma může být provedeno pouze dlužníkům, kteří mají poctivé úmysly a do finančních obtíží se dostali vlastní chybou nebo neopatrným chováním. Umožňuje zlepšení stresové situace, nový začátek a běžný život. Insolvenčí zákon umožňující oddlužení je záchranného charakteru. Důležitým cílem oddlužení fyzické osoby je uspokojení věřitelů ve velké míře a zároveň odpuštění poměrné části dluhu pro dlužníka v případě splacení stanovené části.

Na koho se obrátit?

V případě, že máte problémy splácet svoje dluhy, navštivte portál oddluzteme.cz. Na poptávkovém formuláři zanecháte svůj telefonní kontakt. Ozve se vám některý z poradců a po telefonu společně provedete analýzu vaší finanční situace. Ihned dostanete informaci, zda získáte možnost na oddlužení. Pokud vhodným adeptem nebudete, poradce navrhne další možnosti řešení vaší finanční situace.