Vašemu tělu nejvíce prospěje buněčná výživa. Co to znamená?

S příchodem jarních měsíců se naše těla hlásí o očistu. Nemusíte však podstupovat několikadenní půsty, abyste svému tělo pomohli. Místo toho se zaměřte na celoroční buněčnou výživu a váš organizmus vám poděkuje.

Co je buněčná výživa a proč je důležitá?

Naše tělo je složeno z elementárních částic zvaných buňky. Pro jeho sílu, zdraví a spokojenost je přitom potřeba, aby byly buňky správně vyživené. Zatímco těla našich předků byla plná síly, v současné době jsou naše těla spíše křehká a zranitelná.

Co za tím stojí? Především strava. V minulosti si totiž lidé mnohem více uvědomovali její důležitost a dávali pozor na to, co svému tělu dopřávají. Stravovací zvyklosti většiny z nás v současné době již nejsou něčím, čím bychom se mohli chlubit. Hodně lidí se odbývá polotovary, které jsou často chemicky konzervované a upravované, aby pro nás byly atraktivnější.

TIP: Přibrali jste a chcete učinit první krok pro vaše zdraví? Zjistěte více o alternativní medicíně při hubnutí.

Zapomeňte na rychlé občerstvení

Nejspíše každý z nás ví, že jídla z rychlého občerstvení nejsou zdravá. Víte ale, proč přesně tomu tak je?

Pokrmy z fast foodů nejsou připraveny jednoduše tak, aby jim vaše tělo rozumělo. Výrobci do nich velmi často přidávají nejrůznější chemické látky, které působí na náš mozek. A my si je poté toužíme dávat stále dokola.

Přidané chemické látky však ve velké míře zatěžují detoxikační systém organizmu. Jde o látky, které do těla nepatří a v přírodě byste je v takové podobě nenašli. Jestliže je detoxikační systém organizmu přetěžovaný dlouhodobě, začne část chemických látek odvádět do kloubů, kolem šlach a také do podkoží. A protože by se zde samy neudržely, přichází na řadu tuk. Není divu, že se postupem času objevují bolesti kloubů, případně i obezita.

Lepek může našemu tělu škodit

Lepek představuje bílkovinu, která je obsažena v žitu, pšenici, ječmeni a ovsu. Každá z těchto obilovin má přitom trochu jiný druh lepku a tím i jinak působí na naše tělo. Vůbec nejinvazivnější je pšeničný lepek.

Je to totiž právě pšenice, která byla v minulosti geneticky upravena tak, aby obsahovala velké množství lepku. A tím byla jedovatá pro svůj plevel. Při sklizni se navíc používají chemické přípravky sloužící pro okamžité dozrání zrna a pšenice se proto stala více škodlivou než přínosnou.

Pro více informací ze světa zdraví a zdravého životního stylu navštivte web www.netradicni-medicina.cz.