Peníze rychle – kde je dostat?

Někdy vám život pěkně zamíchá kartami a nerozdá je zrovna dvakrát nejlépe. Musíte se s tím poprat a nějak si své štěstí vybojovat. Bohužel ne vždycky to jde bez ztráty nějaké té kytičky, jak se říká. Finance jsou věcí velmi vrtkavou. Nemusíte se ani nadát a najednou s nimi máte problémy. Když potřebujete peníze rychle, většinou to je problém. Ne všichni jsou zodpovědní a mají našetřenou finanční rezervu, takže je mohou nečekané výdaje nepříjemně zaskočit. A co pak dělat?

Když se vám nedaří

V práci se mi líbilo, o to víc mě překvapilo, když jsem dostal výpověď. V mém oboru propukla krize a menší firmy, jako ta naše, šly jako první. Takže jsem se ocitl na úřadu práce, manželka ze svého platu nic moc nepokryla a děti stále něco potřebují. Finanční rezerva chvíli vystačila, naše náklady jsme zredukovali, ale nebylo to nic moc trvalého. Museli jsme s manželkou situaci nějak řešit. Nápad se zrodil v mé hlavě, prodáme automobil a bude. Jenže to nešlo tak rychle, jak jsem předpokládal a peníze už byly potřeba“ popisuje situaci, kterou prožil Martin s rodinou.

Manželka už byla zoufalá a tak hledala a hledala možnosti. Nakonec jí napadlo dát auto do zástavy, jak četla na internetu. Prý je to jednoduchá metoda, peníze dostaneme rychle a automobil můžeme kdykoliv dál vykoupit zpátky, což se nám líbilo. Zavolali jsme na telefonní číslo, domluvili si zástavu automobilu. Všechno šlo jako po másle, velmi rychle jsme měli peníze na účtu a z nich jsme poté ještě dva měsíce žili, než jsem se uchytil v nové práci“ usmívá se Martin.

Jak to dopadlo s autem? Zůstala nám část peněz z prodeje, vzali jsme si půjčku, teď už to šlo, když jsme oba pracovali, a automobil zpátky vykoupili“ spokojeně uzavírá Martin. Zastavárna nemovitostí, hodinek či čehokoliv vám může ve svízelné situaci pomoci.