Chcete výhodně investovat?

Rozhodli jste se využít naspořené peníze k něčemu užitečnému a chcete je výhodně investovat? Způsobů, jak efektivně své peníze investovat existuje mnoho, ovšem jedním z nejstarších a nejlépe prověřených časem, je investice do drahých kovů, zejména do zlata, stříbra, platiny a také diamantů. Pokud si stále nejste jisti, možná vás přesvědčí naše důvody o výhodách investování do nejznámějšího drahého kovu – zlata.

Jako měna funguje po celém světě

Zlatem lidé platí bezmála 2500 let a ještě se nestalo, že by „zbankrotovalo“. Zlato zná i úplný laik, který finančním transakcím jinak nerozumí a platit s ním můžete prakticky po celém světě. Investiční zlato je tak jednoduchým způsobem, jak své peníze zhodnotit i když investicím běžně vůbec nerozumíte.

Ušetříte za DPH a daně ze zisku

Stát daní vše, co může, ale nákup a prodej zlata je od daní osvobozený. Pokud své zlato prodáte jak fyzická osoba se ziskem, nečeká vás ani zaplacení daně ze zisku.

Se zlatem se cestuje snadněji než s penězi

Jednou z výhod držení zlata je jeho anonymita. Pokud se rozhodnete zlato koupit nebo prodat, nestojí vám za zády banky, pojišťovny a jiné instituce. Potřebujete se zlatem vycestovat? Kilogramové zlaté slitky mají hodnotu kolem miliónu korun a strčit do kapsy ho můžete stejně jako mobilní telefon. Ovšem předpokládáme, že zlatý slitek zabezpečíte přece jen lépe.

Jste pojištěni proti politickým změnám

Politické a systémové změny, převraty postihly mnohé země v minulosti několikrát a některé se jistě dalším nevyhnou. Nejen panovníky ochránilo před úplným bankrotem vlastnictví zlata. Zlato můžete vlastnit i po několik generací a nikdy se vám nezkazí. Zlato je vzácné, hodnotu si udržuje téměř stále stejnou a nepodléhá inflaci.

Nejde zničit

Zlato odolává i mnoha živelným katastrofám, prakticky ho nelze zničit. A co si budeme povídat, zlato je krásné a třpytivé.