Místa, která při návštěvě Prahy musíte poznat!

Výlet do Prahy může být cestou za poznáním historické kultury, ale i den plný dobrodružství a zábavy. Záleží jen na vás, jaký program si v hlavním městě naplánujete. Možná pro vás bude nakonec dost velkým překvapením, jaké poklady hlavní metropole naší republiky skrývá. Na své si přijdou aktivní jedinci, ale i lidé, co mají raději relaxační činnosti. Objevovat můžete historická i umělecká místa, která jsou rozmístěna po celé Praze, nebo jen procházet zlatým centrem města a nechat se překvapit, na co narazíte.

Pražské historické památky uchvátí i neznalé

Nepotřebujete znát dopodrobna historii hlavního města, aby vás směla okouzlit jedinečná architektura s otiskem minulosti nebo romantická zákoutí, o které v Praze také není nouze. Při návštěvě metropole byste si rozhodně neměli nechat ujít výlet na Staroměstské náměstí s orlojem, který v každou celou hodinu představí svoje kouzlo v podobě malého představení apoštolů.

Zážitkem je často i procházka po Karlově mostě, který bývá stále plný umělců a řemeslníků. Zlatá ulička zaujme romantickou atmosférou a Pražský hrad je pak dominantou, která stojí za návštěvu už kvůli vystaveným korunovačním klenotům. A zde je ještě několik tipů na méně známá neobvyklá místa.

Naplánujte si výlet po pražských parcích

Jestliže i přes návštěvu hlavního města dáváte přednost přírodě, určitě vám přijde vhod malá procházka do některých z místních parků. Ten, do kterého se rozhodně vyplatí zajít, je Stromovka, kde můžete navštívit Petřínskou rozhlednu. V údolí Divoká Šárka zase můžete objevovat krásy téměř nedotčené přírody. Jestliže se vám zachce trochu zvířecí přítomnosti, můžete navštívit zoologickou zahradu v dolní části pražské Troje.

Po všech těchto výletech však jistě oceníte i nějaký hotel v Praze, který nebude daleko centra a jeho cena bude dostatečně příznivá i pro dlouhodobý pobyt.

Ubytujte se výhodně za rozumnou cenu

Právě ubytování bývá často v Praze problém. Musíte buď obětovat čas zdlouhavým přejížděním na okraj Prahy za levnějším ubytováním, nebo se smířit s vyšší cenou a zabydlet se blíž centra. Nebo také můžete udělat kompromis a ubytovat se v přiměřeném komfortu za dostupnou cenu. Pamatujte na to, že tím ušetříte i za taxi, které v Praze rozhodně není levnou záležitostí. Pražský hotel Belvedere dokonce umožňuje i pořádání konference a je tedy vhodný i pro pracovní cesty. Získáte ubytování i pracovní prostor na jednom místě a navíc si můžete objednat i catering, který k firemním akcím neodmyslitelně patří.