Které přírodní produkty pomohou na vysoký krevní tlak?

Vysoký krevní tlak (nebo také hypertenze) patří k nejčastějším diagnózám dnešní populace. Jeho příčinou může být dědičná dispozice, způsobovat ho mohou i některé druhy léků, vysoký krevní tlak může být také vedlejším příznakem jiných zdravotních potíží.

Velmi často je vysoký krevní tlak způsobený nezdravým životním stylem, to znamená nedostatečným pohybem, špatnou stravou, kouřením, nadměrným příjmem alkoholu a tak podobně. Vysoký krevní tlak se musí léčit, čím dříve se zachytí, tím je léčba úspěšnější a k jeho konečným stádiím nemusí ani dojít.

Co může vysoký krevní tlak způsobit?

Na první pohled běžné problémy s hypertenzí (vysoký krevní tlak), které řeší většina populace, na pohled druhý závažné onemocnění, které je v nejhorších případech způsobuje i předčasné úmrtí (pokud se neléčí). Neléčený vysoký krevní tlak může způsobit kornatění tepen, nedostatečné zásobování srdce kyslíkem, mrtvici, selhávání ledvin, amputaci končetin a tak podobně. Dobrou zprávou je, že vysoký krevní tlak léčit lze. Díky celé řadě režimových opatření a nastavené léčbě ani nemusí dojít ke snížení životní úrovně pacienta.

Včasná léčba vysokého krevního tlaku je klíčová

Včasná léčba vysokého krevního tlaku je pro pacienta tím nejlepším. Bohužel jí brání skutečnost, že prvotní příznaky vysokého krevního tlaku nejsou příliš zřejmé. Problémy s hypertenzí se dostavují velice nenápadně a to tak, že si jich řada pacientů ani nevšimne. Prvotním příznakem může být jen zvýšená únava či bolest hlavy. Když už je vám ale vysoký krevní tlak diagnostikován, je doporučené dodržovat pokyny lékaře, například:

•dodržovat režimová opatření (to znamená snížit váhu, více se hýbat, přestat kouřit, zvýšit příjem tekutin a tak podobně),
•brát pravidelně všechny předepsané léky,
•kontrolovat si tlak pomocí tlakoměru,
•docházet na pravidelné kontroly.

Pokud se problém s vysokým krevním tlakem zachytí včas, lékař vám ani nemusí předepisovat léky (samozřejmě záleží na vašem stavu). Proto jestli máte blízko k bylinkám, pomoct si můžete i jejich léčivými účinky.

Bylinky, které pomohou s vysokým krevním tlakem

Regulovat vysoký krevní tlak dokážou následující bylinky a přírodní produkty: nať jmelí, hloh, medvědí česnek, řebříček obecný, pampeliška, třezalka tečkovaná, kozlík lékařský, levandule nebo kočičí dráp. Z koření je to bazalka, skořice nebo kardamom. Snížit si vysoký krevní tlak můžete i konzumací zázvoru nebo lněného semínka.

Na vysoký krevní tlak můžeme doporučit i konkrétní produkty, jako:

•Březové jehnědy – P3 – 50ml – Naděje
•SARPAGANDHA – Zvýšený krevní tlak – 100g – Everest Ayurveda
•Bylinné kapky VYSOKÝ TLAK – 50ml – Dr. Popov
•Jmelí nať – 50g – Dr. Popov a další.

K dostání na https://www.cestabylin.cz

S vysokým krevním tlakem není radno si zahrávat. V prvních fázích se toto onemocnění nemusí jevit jako život ohrožující. V jeho konečných fázích (pokud se nepodchytí) ale život ohrožuje.