Napište svůj příběh

Nemáte ve svém životě nic, co by Vás naplňovalo, a všechny koníčky Vás přestaly bavit? Zkuste něco nového! Co takhle třeba zkusit napsat knihu?

Pište, pište, pište!

Máte najednou spoustu volného času, ať už jste třeba přišli o zaměstnání či máte před sebou tři měsíce prázdnin na vysoké škole a nevíte, co budete dělat? Nechce se Vám každý večer sedět v hospodě proto, abyste se doma pořád nenudili, či nemáte dostatek financí na cestování a poznávání krás České Republiky či dokonce i zahraničních zemí?

Máte žurnalistického ducha a umíte psát? Co takhle zkusit napsat knihu? Jestli Vás tahle otázka již také napadla, na nic nečekejte, zamyslete se nad tématem a začněte psát.

Kdy jindy budete mít zase možnost a tolik volného času a prostoru pro psaní knihy? Nejdůležitější je najít si nějaké klidné místo, kde si můžete zasednout, kde se budete cítit dobře a kde Vás od psaní nebude nic rušit.

Začněte hlavně popisem základního příběhu, potom si ustanovte počet postav, jejich osudy a vzájemné vztahy. Postupně se Vám začnou v hlavě tvořit boční dějové linie a odbočky, které dokážou čtenáře zaujmout. Musíte být také připraveni na průvan slov a situací, které se Vám začnou v hlavě honit a Vy můžete být najednou zmateni a na všechno se vykašlat. Pozor na to! Chvilku vypněte, jděte se třeba projít na vzduch nebo někam s přáteli na jídlo a až se vrátíte domů, budete už všechno vidět z úplně jiného úhlu a příběh se Vám zase začne přirozeně formovat.

Časem zjistíte, že jste vlastně součástí celého svého příběhu, protože Vás bude pronásledovat všude, kam půjdete. Budete mít v hlavě stále hlavního hrdinu a dokonce se budete časem cítit jako on. Na tom není vůbec nic špatného, protože Vás to může jednoduše inspirovat pro další dějovou linii, kdy můžete do knihy také zanést část ze svého soukromí a tím budete s knihou propojenější.

Pokud se Vám to opravdu povede a knihu zvládnete napsat, nesmíte zapomínat na autorská práva, abyste potom nebyli nemile překvapeni a vaše práce nepřišla vniveč.