Koronavirus v Česku se podepsal na počtu rozvodů i stěhování

Koronavirus, který se v březnu dostal i do České republiky, napáchal na našem území celou spoustu škod. I když se první vlna poměrně úspěšně zvládla, škody jsou stále znatelné, dokonce nových škod bude podle analytiků přibývat. Přece jenom koronavirová krize je teprve ve svém počátku a dá se očekávat, že nás čekají opravdu hrozné časy. Co lze však už nyní s jistotou říct, že koronavirus se v Česku podepsal například na počtu rozvodů a také na počtu stěhování. Nejen právníci, ale také stěhovací služby měli poměrně napilno a to především stěhování Praha.

Podle posledních statistik počet obyvatel České republiky rostl i během prvních několika měsíců letošního roku. Na druhou stranu se snížil meziročně přírůstek zahraničních migrantů, což je pochopitelné, když došlo k uzavření nejen našich hranic, ale i k uzavření hranic zahraničních států. Řada lidí se během nouzového stavu octla sama doma s partnery, což ale v mnoha případech vyvolalo jenom ponorku a hádky.

Nižší počet sňatků, vícero rozvodů

V prvním čtvrtletí letošního roku, do kterého ostatně zasáhl i zmiňovaný koronavirus, došlo k menšímu množství uzavřených manželství, pokud to tedy porovnáváme se stejným obdobím loňského roku. Na druhou stranu však vzrostl počet rozvodů, ale nijak znatelně. K rozvodům docházelo až v posledních měsících, nikoli v březnu a měsících dřívějších.

Koronavirus se znatelně podepsal na turistickém ruchu

Docházelo také ke zvýšenému počtu stěhování. Řada lidí se uchýlila na venkov, jelikož vesnice byly daleko menším rizikem než velká města, kde se nákaza šířila rychlostí blesku. Velká města se zase naprosto vylidnila a po turistech nebylo vidu ani slechu. Přírůstek zahraničních migrací poklesl za první čtvrtletí letošního roku o polovinu v porovnání s loňským prvním čtvrtletím.