Bez chytrých spotřebičů a zákeřné koupelny. Zařizujeme domov seniorovi

Dosáhli vaši rodiče už jistého věku a začínáte o ně mít strach? Přesto je nechcete dávat do domova důchodců, protože jsou stále plní síly a energie? Seniorům, tedy lidem nad pětašedesát let, je důležité jejich domácnost trochu lépe zařídit. Nábytek může zůstat, ovšem bezpečnost je třeba zvýšit. Přece jenom už nejsou nejmladší a potřebují žít v domácnosti, která je pro ně bezpečnější a která navíc odpovídá jejich nárokům. Pokud jste se rozhodli rekonstruovat nebo zařizovat bydlení svým rodičům, přinášíme vám několik tipů, které se vám jistě budou hodit.

Chytré spotřebiče nejsou nejlepšími společníky

Dnešní senioři se sice snaží porozumět moderním technologiím, ale pravdou je, že chytré spotřebiče pro ně stále ještě nejsou těmi nejlepšími společníky. I když mladší generace jsou toho názoru, že moderní technologie a chytré spotřebiče jenom usnadňují práci v domácnosti, musí také chápat to, že seniorům mohou život naopak jenom zhoršit. Zatímco mladší jedinci prakticky vyrůstali s chytrými spotřebiči a moderními technologickými inovacemi, pro seniory je to něco zcela jiného a jen málokterý senior se se spotřebiči naučí obratně a rychle zacházet.

Ať je koupelna bezpečná

Abyste se vyvarovali telefonátům od rodičů, jejichž důvodem bude upadnutí v koupelně, sklouznutí nebo cokoli podobného, vyplatí se zařídit koupelnu trochu bezpečněji. V ideálním případě by měli mít senioři v koupelně dostatek prostoru a místa, chybět by samozřejmě neměla ani madla nebo sedátku ve sprše, což je velmi praktické. V ideálním případě také do koupelny pořiďte protiskluzovou dlažbu, která eliminuje riziko upadnutí.

Co senioři obzvlášť ocení, tak jsou termostatické baterie, které jsou většinou součástí umyvadla nebo sprchového koutu. Tyto baterie mají takzvaný omezovač horké vody čili nepustí vodu o příliš vysoké teplotě, která by mohla seniorům ublížit.