Kam na výlet blízko Prahy? Navštivte Průhonické zahrady

Rádi byste se vydali na několikadenní výlet do Prahy? Chtěli byste navštívit i zajímavá místa v jejím okolí? Proč ne, Praha vám nabízí mnoho možností, jak strávit čas, například relaxací, aktivní prohlídkou města, kocháním se historickými budovami či jedinečnými kulinářskými zážitky. Udělejte si vícedenní výlet do Prahy a jejího okolí. Nebudete litovat a lépe poznáte naše hlavní město.

Vhodné ubytování

Prvním bodem vašeho plánování bude jistě hledání vhodného ubytování. Penzion v Praze nemusí být jen za velký peníz, ale i za příznivou cenu. Například na stránkách http://www.akatpension.com  naleznete vhodné ubytování v centrální části Prahy. Toto ubytování je svou polohou ideálním výchozím bodem pro poznávání Prahy při turistických cestách. Navíc je penzion dostupný veřejnou dopravou. To, že budete mít klidný dočasný domov v cizím městě, by pro vás mělo být důležité, abyste se mohli po prochozeném dni vrátit do příjemného ubytování.

Krásy hlavního města

Nejdříve se vydejte na objevování krás našeho hlavního města. Projděte se, nejlépe večer, po Karlově mostě, kochejte se Orlojem, Staroměstským náměstím, katedrálou sv. Víta či Vyšehradem. Objevujte příjemná zákoutí u Vltavy i parky, kde můžete relaxovat. Dopřejte si vychlazené pivo a navštivte některou z pražských kaváren, kterých je tam nepočitatelně. V Praze navíc můžete ochutnat jídla z celého světa, jelikož zde existuje množství různorodých restaurací.

Jeďte za Prahu

A až vás Praha omrzí, vydejte se na výlet za hranice tohoto města. Překrásně je třeba na Berounce v kraji, který okouzlil i spisovatele Otu Pavla. Navštívit však můžete i hrad Křivoklát nebo se vydat jiným směrem a zavítat na Průhonický zámek. Zde se nachází nádherný park a zahrady, kterým vévodí rododendrony. Procházet se zde můžete po 40 km upravených cest a kochat se přírodou, která je zapsána i na seznamu světového dědictví UNESCO.