Crashované záclony jsou oříškem. Jak o ně správně pečovat?

Aby byla domácnost útulná, měla by být vybavená záclonami, které visí z kovových garnýží. Záclony jsou zpravidla vyrobeny z dekoračních látek a dodávají domácnosti příjemnou atmosféru. Ovšem i záclony se musí udržovat, respektive několikrát ročně prát. Prakticky každý den na ně usedá prach nebo pyl zvenčí. Péče o záclony není však nijak složitá, právě naopak – jedná se o poměrně snadnou záležitost. Je však pravdou, že s jedním typem záclon si hospodyňky nevědí rady. Jedná se o takzvané crashované záclony, které jsou pomačkané (ovšem tak to má být).

Takzvané crashované záclony patří mezi moderní záclony a jsou součástí každé moderní domácnosti. Jak již bylo zmíněno, jsou zmačkané, ovšem s pomačkaným vzhledem přišly už z výroby. Takzvané crashované záclony se nemusí ani žehlit, dokonce mnohdy se žehlit nemají, aby nedošlo k jejich porušení. Lze tak říct, že péče o crashované záclony je o něco snazší než o ty klasické.

Crashované záclony se nesráží

Jak již bylo zmíněno, péče o crashované záclony je dokonce snazší než o klasické typy záclon. Záclony se totiž nemusí žehlit, jinak by se mohly protáhnout. Zároveň každou hospodyňku potěší fakt, že se crashované záclony ani nesráží. I když možná zprvu vypadají jako sražené, později se natáhnou, což je jejich um. Obvykle se však nenatahují příliš, většinou se natáhnout tak o centimetr, ne víc.

Odborníci však doporučují, abyste raději investovali do kvalitních crashovaných záclon, pokud se vám líbí natolik, že je v domácnosti chcete. U crashovaných záclon totiž platí, že tím kvalitnější jsou, tím menší mají tendenci se natahovat a prověšovat.

Co když se na záclonách objeví přehyby?

V případě, že se na crashovaných záclonách objevily přehyby, ani v tomto případě je nežehlíte. V takovém případě se pověsí a počká se, až se přehyby samy vyvěsí. Případně je zkuste navlhčit a ještě vlhké je pověste. Přehyby se vyvěsí rychleji při schnutí.