Čalouněný nábytek je stále v módě

Čalouněný nábytek je nejen pohodlný, ale v případě, že zvolíte vhodný design, stane se dokonalou ozdobou každého interiéru.

Principy a výhody čalounění

Základ pro čalounění je upevňování různých druhů výplní na jednotlivé kousky nábytku, které se následně potahují látkou, koženkou nebo kůží.

Čalouněný nábytek nabízí celou řadu předností mezi něž patří pohodlí, bezpečnost a originalita. Výhodou je možnost přečalounění.

  • Pohodlí

Nejčastěji se setkáváme s čalouněním židlí, gaučů, pohovek či postelí. Svému majiteli tyto kousky nábytku nabízejí pohodlí a variabilitu, především pokud se jedná o gauče či pohovky rozkládací. Ty umožňují využití nejen na sezení, ale i pro příležitostné přespávání. Čalouněné židle zase nabízejí komfortní posezení při stolování.

  • Bezpečí

Od jednotlivých kousků nábytku každý uživatel očekává nejen pohodlí, ale i bezpečnost. I toto kritérium čalouněný nábytek splňuje.

  • Neotřelý a originální design

Vzhledem k tomu, že si můžeme pro čalounění vybrat různé druhy materiálů, barev i vzorů, se může stát každý čalouněný kousek neotřelým originálem, který dokonale zapadne do daného interiéru nebo se může stát jeho dokonalou dominantou.

Čalounické potřeby

Pokud se rozhodnete pro čalounění nábytku, prohlédněte si e-shop calounickymaterial.cz. Jedná se o obchod, který se na čalounické potřeby přímo specializuje. Naleznete zde čalounické potřeby levně. Naleznete zde nejen různé druhy potahových látek, ale i další čalounický materiál, do něhož rozhodně patří i desky z molitanu, pro jejichž výrobu se používá molitanová pur pěna, molitanová pěna, studená pěna či pěna viscoelastická (paměťová). Posledně jmenovaná splňuje podmínky stanovené pro výrobu matrací zdravotnického charakteru. Dokonale se přizpůsobí páteři a nabízejí spánek nejen pohodlný, ale i komfortní. Objednat si můžete molitan na míru.