Fotopast jako moderní nezbytnost a náhrada domovní kamery

Zapomeňte na klasické domovní kamery, které jsou nespolehlivé, zbytečně zaznamenávají slepá místa a zloději je snadno prokouknou – vsaďte na fotopasti, které už dávno nejsou jen pozorovatelem zvěře, nýbrž i ostrahou vašeho domu či firmy.

Fotopasti nemusí rozumět nutně jen muži

Ač jde o perfektní dárek pro pány, nejde zároveň o přístroj, kterému by nutně rozuměli pouze muži. Tento pomocník dokáže chránit majetek i firemní externí či interní prostory, obecně je však hlavně znám jako nezbytný pomocník myslivců, kteří díky fotopastí sledují migraci lesních zvířat.

Fotopast pořizuje snímky i videa

Každá moderní fotopast dokáže kromě pořízení fotografií, zaznamenávat také videa o délce jedné minuty. Přístroj je aktivován spuštěním PIR čidla – pouze ve chvíli, kdy zaznamenává jakýkoli pohyb, například člověka či zvířete. Tudíž fotopast nezaznamenává žádné hluché snímky a videonahrávky. Veškerá data jsou dále uložena na klasickou SD kartu, která se nachází ve fotopasti, provozní náklady fotopasti jsou tak zanedbatelné a SD kartu můžete opakovaně používat a přehrávat. Spolu s SD kartou však fotopast ke svému chodu potřebuje také baterie, většinou je o osm kusů AA baterií. Ty bývají dodávány již s výrobkem při jeho koupi. Co vás dále potěší, je to, že veškeré zaznamenané snímky umí fotopast také zaslat na váš email nebo formou MMS do mobilu. Díky tomu se značně zrychlí veškerá vaše reakce, pokud je třeba například volat Policii ČR při krádeži zboží nebo ničení majetku.

Ceny fotopastí

A teď k cenám – ty nejlevnější modely fotopastí si lze pořídit již od sympatických dvou tisíc korun, což je zanedbatelná částka pro ochranu vašeho majetku. Ty nejdražší modely se pak pohybují v ceně okolo devíti tisíc korun – a i to je výhodná investice, pokud máte co chránit. Tyto modely fotopastí jsou však již zcela profesionálními pomůckami, které využívá pro své účely zejména armáda, policie nebo celní úřad.