Z úspěšného hráče hokeje je investiční konzultant DRFG Davida Rusňáka

Jan Kruliš byl velmi úspěšný hokejista, který hrál v extralize, ale nastoupil i za naši reprezentaci. Do nejvyšší hokejové soutěže se zapsal jako tvrdý obránce klubu Poldi Kladno. Vyzkoušel si i dnes brněnské Komety a hrál za několik zahraničních klubů. Dnes je z úspěšného hokejisty Kruliše investiční konzultant a je součástí týmu investiční skupiny DRFG Davida Rusňáka, kde radí klientům s jejich investicemi.

Když se s Honzou Krulišem potkáte osobně působí velmi milým a přátelským dojmem. Vůbec byste do něj neřekli, že je dodnes jedním z nejtrestanějších hokejových hráčů za celou historii české extraligové soutěže. Za Poldovku na Kladně nastoupil na led už v devadesátých letech, tehdy nastupoval s hráči jako Jaromír Jágr, Patrik Eliáš, Tomáš Plekanec, Pavel Patera nebo Marek Židlický. Dnes se dá bez nadsázky říci, že se jednalo o zlatou éru kladenského a potažmo i českého hokeje.

Od puku k fondům a dluhopisům DRFG

Jan se hokeji věnoval jako hlavnímu zaměstnání už od svých osmnácti let a aktivní kariéru ukončil v roce 2007. Za svou kariéru v extralize odehrál téměř šest stovek zápasů a nasbíral 259 kanadských bodů.
Když tedy pověsil brusle a hokejku na hřebík, odstartoval další etapu svého kariérního života. Jeho cesta vedla do světa finančnictví, kde po několika letech praxe začal pracovat pro investiční skupinu DRFG. Do sportovního světa se přeci jen dokázal vrátit. Jak? Stal se investiční konzultantem aktivních sportovců, ale i těch, kteří svou aktivní kariéru rovněž ukončili.

Řada profesionálních sportovců má po ukončení kariéry finanční problémy nebo dokonce dluhy. Tak hovoří statistiky. Podle Kruliše je jedním z důvodů fakt, že zejména fotbaloví a hokejoví hráči se pohybují v jakési bublině, ze které se po konci profesionální kariéry nedokáží dostat. Peníze, které si vydělali, utratí za drahé dopravní prostředky jako jsou například menší soukromá letadla nebo, v horším případě, svěří své finance do rukou podvodníkům. Jan Kruliš se jim snaží předat své zkušenosti z oblasti sportu i financí a vysvětlit jim, jak dobře investovat, aby i po konci kariéry měli pravidelný příjem.