Výhody offshore podnikání může vyzkoušet každý

Offshorová forma podnikání přináší celou řadu výhod. Částečnou či úplnou daňovou svobodu, nebo třeba reprezentativní adresu. Pojďme společně nahlédnout na pojem offshore a co takové podnikání vlastně znamená.

Mimo pevninu

Pokud budeme pátrat po tom, kde se termín offshore vlastně vzal, pak se dostaneme až do minulého století, kdy jednotlivé, nejčastěji ostrovní, země, začaly nabízet společnostem z Anglie a Spojených států, mnohem výhodnější podmínky pro jejich činnost, s vidinou přilákání zahraničního kapitálů a pozvednutí tamní ekonomiky. Společnosti se nenechali dlouho prosit a mile rády na těchto ostrovech své společnosti ukotvily.

Důvod?

Tím největším důvodem byly především velice nízké či nulové daňové odvody, které musela společnost v dané zemi provádět. Díky tomu tak společnosti generovali mnohem větší zisk a navíc jejich podnikání nemuselo být již natolik transparentní. Navíc bylo velice problematické dohledat samotné majitele společnosti.

Offshorová společnost byla totiž při svém zakládání obtěžkána jen minimálním množstvím formalit a tak je zaručená vysoká anonymita zakládajících. Ti mají velmi malé informační povinnosti a záruku ekonomické a politické stability.

Největší výhody dnes

Daňové výhody jsou i po tolika letech jednou z hlavních příčin založení tohoto typu společnosti. Výhodná daňová optimalizace však bývá mnohdy spojena i s dalšími benefity. Mezi ty patří například jednodušší získávání licencí, lehčí vyhýbání exekucím, výrazná ochrana investic, možnost skrývat majetek, ale třeba i reprezentativní adresa společnosti se sídlem v některé ze západoevropských zemí.

Jak na to?

Tento typ společnosti může dnes založit právnická i fyzická osoba. Ta jí založí v jiné zemi, než její mateřská, která je spojena s výše zmíněnými výhodami. Stačí se jen obrátit společnost na portále ioffshore.cz, která je schopna tento typ podnikání zprostředkovat, a poté již jen budete čerpat ze snadno nabytých benefitů, které byste v naší zemi hledali jen těžko.