Velká přeměna interiéru: Na co vše musíte myslet?

Stěhujete se do nového bytu? Máte pocit, že váš dosavadní byt potřebuje rekonstrukci? Velké změny v interiéru mohou být velmi náročné, a to nejen finančně, ale také na výběr vhodné barvy pokoje, vybavení apod. Na co všechno byste měli myslet, pokud vás čekají velké interiérové změny?

Jednotný vzhled

Ještě než začnete ve vašem bytu či domě se změnami, rozmyslete si, v jakém duchu by měl být interiér zařízen, zda preferujete jemné francouzský styl, skandinávskou útulnost či moderní minimalismus. Důležité je, aby se tento styl nesl celým interiérem. Nevypadá totiž příliš dobře, když je každý pokoj jinak designově zpracovaný, máme na mysli v odlišném stylu. Pokud procházíte bytem, kde vládne podobná atmosféra, působí jednotně a ne jako dílky skládačky.

Pomůže vám vizualizace

Pokud nejste zrovna sběhlými ve vybírání nábytku, doplňků a designu interiéru, nechte si poradit a pomoci. Hodit se vám jistě bude interiérová vizualizace, díky které uvidíte váš pokoj tak, jak bude vypadat reálně. Realistické 3D vizualizace vám při zařizování interiérů mohou velmi pomoci. Podobně také exteriérové vizualizace.

Bytový designéři

Skvělou pomocí pro vás mohou být také designéři interiérů, kteří vám poradí a pomohou vám se vším od prvního návrhu, výroby specifického nábytku až po samotné zrealizování projektu a výběr doplňků. Vsaďte i na jejich odbornou pomoc.

Změna interiéru svépomocí

Pokud nemáte k dispozici příliš financí, můžete si poradit sami, zvláště pokud máte trochu cit pro výběr nábytku a pro design. Stačí zajít do bazarů a vybrat nábytek, který se vám bude líbit a s pomocí vlastních sil ho zbavit starého laku, přetřít či upravit tak, aby vypadal čistě a vkusně. V bazarech často narazíte na stylové retro kousky, které zaujmou na první pohled a splňují také funkčnost. Navíc se retro styl pomalu ale jistě vrací zpět. Nebojte se zapojit svou fantazii a doplnit nový nábytek o retro kousky.