Španělské delikatesy na dlani

Začínáte pomalu přemýšlet nad vánočním dárkem pro Vaše nejbližší? Darujte kvalitní španělské víno. K vínu se váže nespočet citátů, které plní nejednu beletrii. Již starověké Homér pravil, že k lidskému štěstí a k úsměvné pohodě patří prostřený stůl, víno a přátelé.

Z tajemství španělského vína

Je obecně známo, že Španělsko patří mezi přední producenty vína na světě. Díky své vynikající poloze se může tento stát pochlubit především špičkovými červenými víny. Španělsko má osázeno přes necelé tři miliony akrů, což z něj činí nejrozšířenější vinařskou zemi, ale současně i třetím největším producentem vína na světě. Před Španělskem se na předních příčkách nachází jen Itálie a Francie.  Charakteristická je pro ně nezaměnitelná chuť, barva i vůně. Nejznamenitější vína pochází z oblasti zvané Rioja nebo Ribera del Duero. Právě odtud pochází ta nejlepší, nejvyhledávanější a nejoceňovanější vína na světě. Tyto vinařské oblasti jsou známé produkcí odrůd Tempranillo, Valdepeňas, Garnacha, Syrah nebo Merlot. Díky rozmanitému klima může být však Španělsko hrdé také na produkci i znamenitých bílých vín.

Zpestřete si chuť španělskými delikatesami

Ve Španělsku najdeme, jak malé rodinné podniky s pěti či deseti hektary vinic, tak velké giganty se stovkami hektarů v nejrůznějších vinařských regionech země. Zatímco v České republice se vína dělí podle cukernatosti, ve Španělsku je to podle doby zrání. Nejvyšší kvality dosahují vína s označením Gran Reserva, která zrají minimálně dva roky v barikových sudech a rok až v láhvích. Chuť takto vysoce hodnoceného vína můžete pozvednout doplněním některé z typických španělských delikates www.bmcbrno.cz/spanelske-delikatesy. Typická je pro ně rozmanitá a nezaměnitelná chuť. Chuťovým buňkám bude lahodit chuť vynikajících mandlí, luxusního turrónu či chobotniček na česneku. Uniknout byste si neměli ani příležitost k ochutnání španělského paprikového salámu chorizo, který tvoří základ pro přípravu španělských tapas.