Jaká strava je pro ženy při hubnutí nejlepší?

Ženy mají trošku jiné požadavky na vyvážený denní přísun potravin než jejich silnější protějšky. Obzvlášť chtějí-li zhubnout. Všude čteme, že základem je vyvážená strava. No jo, jenže co to přesně je?

Snídaně

Ta by měla především nakopnout váš organismus. Takže do ní zahrňte hlavně bílkoviny v podobě vajec, lososa, šunku nebo mléčných výrobků. Spálíte totiž mnohem víc kalorií, když bude mít váš žaludek ke strávení bílkoviny než sacharidy. Bílkoviny oživí činnost vašeho metabolismu a nebudete mít hned hlad. To znamená, že do sebe přes den pak nebudete cpát tolik kalorií.

Snídaně bohatá na proteiny není nic složitého. Dejte si svůj ranní toast s míchanými vajíčky, plátkem lososa a trochou šunky. Ať to uděláte jakkoliv, snídani rozhodně nepřeskakujte, protože jinak budete mít hladinu cukru v těle na horské dráze a během dne si k jejímu vyvážení zvolíte samá špatná jídla. Snídaně proto hraje při redukci váhy klíčovou roli.

Dopolední svačinka

Mnoho lidí s dietou zjišťuje, že cílem není nechat tělo vyhladovět, ale držet v rovnováze, tedy naopak jíst v průběhu celého dne. Takže nesmíte vynechat ani svačinky. Akorát je trochu upravíte. Místo sušenek plných cukru si dejte ovesné vločky, mandlové mléko nebo banán.

Oběd

Po obědě přichází přirozený útlum. Ale nemusí. Klíček je vybrat si oběd bohatý na sacharidy, které mají vzestupnou tendenci v dávkování cukru, takže volte potraviny s vysokým obsahem vlákniny. Ty vás zvednou ze židle. Doslova.

Odpolední svačinka

Touhu po cukru zažeňte ovocem nebo sušenými ořechy. Pokud máte v podvečer v plánu návštěvu ovoce, určitě vyměňte čerstvé ovoce za sušené, které je čtyřnásobně sladší než jeho čerstvá varianta. Kombinace sušeného ovoce s ořechy zařídí, že vaše energie nebude klesat, ale naopak poroste. Pravidelně těmito potravinami zásobujte kuchyň, protože vám pomohou zahnat chuť na křupavé pečivo.

Večeře

Opět se nevyhýbejte sacharidům. Jsou nízkokalorické, bohaté na vlákninu a pomáhají vám se na večer zklidnit. Musíte je ale spojit se zdravými esenciálními tuky, které jsou obsažené v mastných rybách, jako je losos, makrela nebo sardinky, ale taky v ořechách, semenech a lněných olejích. Vaše tělo bude z těchto zdravých tuků čerpat přes noc. Vystaví z nich krásné vlasy, nehty a pokožku.

V každém případě nezapomínejte dodržovat pravidlo, že půl talíře by mělo obsahovat zeleninu. To znamená různé saláty, papriky a tak dále. Potraviny, kterými na večer nic nepokazíte jsou všechny druhy fazolí, hnědá rýže, quinoa nebo celozrnné těstoviny.