Co musí mít ze zákona splněné a vyřešené?

Mnozí lidé dnes chtějí vstoupit do světa podnikání, a to hlavně díky jakési svobodě, kterou podnikání jako takové nabízí. Pravdou však je, že v současné době si mnozí lidé neuvědomují, že podnikání je vytrvalostní běh na dlouhou trať plný trpělivosti a mnoha povinností. Podnikatelé opravdu neplatí jen daně, i když to je to hlavní, co musí ze zákona splňovat. Podnikatelé toho musí splňovat mnohem více a musí toho mít vyřešeno opravdu mnoho.

V případě, že se hrnete do světa podnikání, pravděpodobně to není nic nepromyšleného a máte pravděpodobně zjištěné, co všechno musíte splňovat a co všechno musíte mít vyřešené. Možná jste však stejně jako mnozí jiní podnikatelé zapomněli na takzvané BOZP a PO.

V současné době je mezi podnikateli čtyřicet procent lidí, kteří o BOZP a PO nemají ani zdání. To je však bohužel špatně, jelikož na svou nevědomost mohou v případě kontroly doplatit. Může jim být udělena pokuta sahající až do výše stovek tisíc korun, ne-li do milionů korun. Je proto nutné mít BOZP a PO vyřízené.

Neexistuje přesná definice

Nabízí se otázka, co to vlastně bezpečnost práce a požární ochrana je, co všechno zahrnuje či jak lze tyto obory definovat. Pravdou ale je, že přesná definice opravdu neexistuje. Neznalost však neomlouvá, kontrola se nebude ptát na definici, ale na to, jestli je vše vyřešené tak, jak má být.

Svěřte se do rukou odborníkům

Abyste se tedy nedostali do maléru, raději se svěřte do rukou odborníkům. Na trhu je dnes mnoho firem poskytujících poradenství v oblasti BOZP a PO, například firma Extéria se řadí k nejlépe hodnoceným firmám na trhu. Kladných recenzí a referencí najdete na internetu hromadu, jsou plné zkušeností klientů, kteří upozorňují hlavně na nízké ceny kvalitních služeb. Stejně tak je vyzdvihována a chválena telefonická podpora.