Víte, že glyfosát kontaminuje ženské tampóny?

Co je vlastně glyfosát? Jedná se o herbicid, který se podle Světové zdravotnické organizace považuje za vysoce karcinogenní složení, které bohužel naleznete nejen v hygienických potřebách, ale také v některých biopotravinách…
Nové studie ukázaly, že tato nebezpečná látka se vyskytuje dokonce i v 85 procentech bavlny, kterou obsahují právě dámské hygienické potřeby, mezi které patří i ženami oblíbené tampóny.
Až 85 procent testovaných vzorků bylo označeno jako sterilizovaný produkt, ovšem skutečnost byla jiná. Tak se ukazuje, jak nám výrobci nejen hygienických pomůcek lžou za účelem vydělat si. Končí to na tom, že použití těchto stoprocentně zdravotně nezávadných dámských hygienických pomůcek umožňuje příjem chemických látek do těla, které dále putují do krevního oběhu. V krevním řečišti se pak tato chemická látka postupně nahromadí v důležitých oblastech, jako je například děložní čípek, samotná děloha, anebo vaječníky.
Po tomto zjištění se uveřejnila kampaň, která tuto informaci propaguje. Glyfosát totiž nalezneme také v běžných potravinách, které jíme, a rozhodně to není záležitost pouze ženského pohlaví… Právě varování, vůbec obeznámení široké veřejnosti s touto skutečností, by mělo vést k mezinárodní kontrole vláken, které vstupují na trh k další manipulaci. Poté produkty, jako jsou tampóny, gáza a podobné obvazy, které jsou určené pro péči o rány nebo k hygieně, by měly začít procházet přísnější kontrolou před uvedením na trh. Prozatím můžeme upřednostňovat alespoň ekologické značky, byť i ty by bylo potřeba podrobit studii.