Jak zvýšit svou bezpečnost v provozu?

Chodíte ráno v hustém provozu do svého zaměstnání pěšky? Posíláte své děti samotné do školy, z družiny či z kroužků a přechází přes silnici? Vyrážíte na procházky s kočárkem v podvečer, kdy v je v zimním období brzy šero nebo tma? Na silnicích jezdí stále více aut a řidiči nejsou vždy viníky nehody, která se při nepříznivém počasí může stát celkem snadno. Děti zamyšlené, často bez rozhlédnutí, vběhnou do vozovky a stačí, aby v ten okamžik byla mlha, hustě pršelo nebo sněžilo a malér je na světě. Řidič zahlédne přecházejícího pozdě, v nepříznivém počasí se brzdná dráha automobilů prodlužuje a dochází ke zcela zbytečné nehodě. To je důvodem, proč stále více mateřských škol opatřuje svým malým žákům dětské reflexní vesty.

Mějte oči „na stopkách“

Ačkoliv mnoho dospělých neustále svým dětem připomíná, že se musí rozhlížet, sami na to často na tuto důležitou skutečnost zapomínají. Zabraní do svých mobilních telefonů bezmyšlenkovitě přecházejí, v tmavém oblečení, a přijíždějícího auto si všimnou příliš pozdě.

Pokud jdete po ulici, především s dítětem za ruku nebo s kočárkem, mobilní telefon rozhodně do ruky nepatří. Věnujte raději pozornost silničnímu provozu a bezpečnosti vašich dětí.

V tmavém oblečení nejste vidět

V zimních měsících je tma ráno, při odchodu do školy nebo práce a je tma i večer, když jste na cestě domů. V tmavém oblečení jste vidět, až na poslední chvíli, kdy už může být pozdě pro vás nebo řidiče přijíždějícího automobilu.

Oblečení v zářivých barvách je jedním ze způsobů, jak na sebe upozornit, ovšem snadno se stane, že na sebe upozorníte všechny a stanete se terčem posměchu, což nechce nikdo.

Lepším způsobem, jak v silničním provozu zviditelnit sebe i děti, je opatřit celé rodině reflexní prvky, které na vás upozorní. Jaký typ reflexních prvků vyberete je nedůležité, ale věřte, že čím více jich máte, tím lépe pro vás i vaše okolí.