Jak sehnat peníze na 20 % z ceny nemovitosti pro hypotéku

Rozhodli jste si pořídit si vlastní bydlení – byt či dům a přemýšlíte nad tím, jakým způsobem jej budete financovat. První, co vás asi napadne, je hypotéka. V současné době však došlo ke zpřísnění podmínek pro financování bydlení. Každý žadatel, kterého zajímá hypotéka, může zažádat o 80%, ve výjimečných případech o 90%. Kde však získat zbylou částku, která bude pro financování vašeho bydlení potřebná? Nabízí se celá řada možností.

Možnosti financování bydlení

Kromě hypotéky se nabízí další možnosti. Jednou z nich je půjčka. Peníze si můžete půjčit od bank nebo využít možnosti půjčky nebankovní.

Nebankovní půjčky mají své výhody, ale také rizika. Mezi výhody patří rychlé schválení a převod peněz a to i o víkendech či svátcích, benevolentnější podmínky pro zisk peněz, vyřízení online a možnost získání i menší sumy na kratší dobu. Mezi rizika pak patří vyšší RPSN či nesolventní poskytovatelé.

U bankovní půjčky je příznivější úrok, ale její vyřízení může trvat delší dobu.

Další možností je stavební spoření. Toto je však záležitost dlouhodobějšího rázu, takže je potřeba jej plánovat. Výhodou stavebního spoření je státní příspěvek, téměř nulové riziko a pojištění vkladů. Také si můžete půjčit od příbuzných, pokud disponují vyšším finančním obnosem.

Kdo poradí?

Kdo se v těch všech podmínkách a možnostech má vyznat? No přeci finanční poradce. Pokud získáte kvalitního finančního poradce, poskytne vám rady téměř k jakékoli finanční situaci. Zprostředkuje výpočet hypotéky či zpracuje finanční plán, který umožní financování vašeho plánu o bydlení ve vlastním.

Kvalitní finanční poradce nabízí Modrá Pyramida. Její finanční poradci mají dlouholeté zkušenosti, jsou spolehliví a dokáží vám poradit v dlouhodobějším horizontu. Využít můžete jejich rady nejen při pořizování nemovitosti, ale i při pořizování finančních produktů.