Jak na správné osazení pistolových kolimátorů

Pistolové kolimátory vám mohou pomoct zrychlit a zefektivnit vaši střelbu. Víte ale, jak tato zařízení správně nainstalovat na samotnou zbraň?

Na jaké zbraně lze kolimátory osadit

Pistolové kolimátory Holosun pro skryté nošení se těší stále větší oblibě. Osadit je přitom můžete na zbraně optics ready, které již z výroby disponují přípravou pro kolimátor na závěru

Co všechno budete ke správnému osazení potřebovat?

Abyste mohli rychle a jednoduše kolimátor od Holosunu osadit, budete potřebovat jen pár nezbytností. V prvé řadě se bude jednat o montážní destičku podle výrobce a modelu dané pistole. Platí přitom, že Holosun je do jisté míry kompatibilní s destičkou pro Shield – RMS. Je ovšem nutné udělat na ní drobnou úpravu.

Tato úprava spočívá v upilování dvou aretačních bodů. Sice se nejedná o úplně ideální řešení, na druhou stranu je však plně funkční. 

Pokud se do toho z nějakého důvodu pouštět nechcete, můžete si pořídit originální destičku od Holosunu.

Jaký konkrétní kolimátor si vybrat?

Teď už zbývá jen otázka, jaký konkrétní kolimátor si z široké nabídky vybrat. Dáme vám tip na dva modely. Prvním z nich je kolimátor HS407K, který nabízí osnovu o velikosti tečky 6 MOA. Jedná se o ideální řešení pro zbraně kompaktních rozměrů. 

Druhou skvělou variantou je poté kolimátor HS507K, který se pyšní tečkou o velikosti 2 MOA. Hodí se zejména na competition zbraně, kde budete střílet na více než 20 metrů. 

Více informací ze světa kolimátorů najdete na www.holosun.cz.