Zimní výhled z okna? S obyčejnými pomůckami si vykouzlíte zimní krásu i u vás doma

Zima není vždy podle našich představ. O to krásnější je možnost, že si zimní krajinu i atmosféru dokážeme vytvořit během chvilky, a to zcela svépomocí.

Někdy stačí jen ta správná záclona

Milujete zimní období? Obklopte se zimní tématikou v rámci bytového textilu. Existují záclony se zimními motivy, které vám ochotně připomenou, že právě prožíváte oblíbené roční období. Nehledě na venkovní plískanice, vaše kovové garnýže nebo dřevěné garnýže mohou pyšně nést kousek zimní krásy. Vyberte si motivy sněhových vloček, zimní krajiny, nebo si prostě na svou klasickou záclonu pověste elegantní světelný řetěz, se kterým bude každý zimní večer slavnostní a jedinečný.

Jdeme malovat!

Jste kreativní duše a je ve vás ukryto malířské umění? Dejte se do práce a nachystejte si přesně takový výhled z okna, jaký si již delší dobu přejete. Co k tomu budete potřebovat? Obyčejnou bílou temperu, kterou seženete v každém malém papírnictví. Štětcem nebo houbičkou vytvořte zimní krajinu, přidejte pár domečků zasněžených sněhem. Nebo si na okna namalujte přímo zimní krajinku. Je libo přírodu, nebo zasněženou vesničku či městečko? Přidejte pořádnou chumelenici. Večer bude vaše dílo nejkrásnější.

Něžná krása vám udělá radost

Konečně večer, jaký stojí za to. Místo sledování stále se opakujícího programu v televizi se dejte do tvorby něčeho, co vás pohladí po duši. Z obyčejného tvrdého bílého papíru vystřihujte zasněžené domy, stromy, nebo sněm zvířat u zimního krmelce. A šup s nimi na okno. K přichycení stačí transparentní izolepa. A rázem je u vás hezky! Tvrdý papír lze snadno sundat a použít i na následující rok. Jaký zimní motiv vám udělá radost v kuchyni, a čím si ozdobíte obývák?

Zimní období je potřeba si pořádně užít. Dejte si oblíbený čaj nebo kávu a dejte se do tvorby. Do čeho se pustíte?