Ochraňte sami sebe i svou domácnost správně zvolenou prevencí

Pokud jste se někdy v minulosti věnovali zařizovaní vlastního bydlení, moc dobře víte, že proces rozhodně nelze přirovnat k procházce růžovou zahradou. Věc se má tak, že na cestě k vytouženému cíli se prakticky neustále objevují překážky, jimž musíte čelit a zároveň doufat, že další už nepřijdou. Ani když s výstavbou nebo rekonstrukcí definitivně skončíte, nemáte ani zdaleka vyhráno. Proč? Nebezpečí totiž číhá na každém kroku a ochránit se dokážete jedině za pomoci vhodně zvolené prevence. Tu představuje pojištění, které vám představíme v tomto článku.

Pojištění domácnosti předchází budoucím potížím

Pojistit si je dnes možné prakticky cokoliv u automobilů počínaje a vlastního bydlení konče. Pojištění nemovitosti a domácnosti vás sice před přírodní katastrofou, vandalismem, zkratem elektromotorů nebo požárem neuchrání, nicméně budete alespoň vědět, že škodu nemusíte hradit penězi z vlastních kapes. Pokud máte přehled o tom, kolik jste do domu nebo bytu investovali, sami si spočítejte, o jaké částky se v této nevýherní loterii hraje.

Výše zmíněné pojištění se vyplatí sjednat už v samotném zárodku vašeho plánování vlastního bydlení. Vztahuje se totiž na:

  • rodinný dům, byt v osobním vlastnictví
  • nemovitost ve stavbě, domácnost
  • vedlejší budovy na jiném pozemku, bazény a vířivé vany
  • budovy s podnikatelskou činností, vybavení kanceláře

Pojištění občanské odpovědnosti se také vyplatí

Každý z nás se někdy může dostat do situace, kdy vlastní vinou způsobí škodu na majetku svém či ostatních lidí. Bohužel to k životu patří. Pojištění odpovědnosti je proto skvělou službou, která za vás veškeré výlohy uhradí. Stačí pouze jedna smlouva pro celou domácnost a v nabídce „lepších“ společností navíc platí celosvětově. Na samotném počátku stačí jen určit, proti jak vysoké částce se hodláte pojistit. Zbytek už je hračka.