Firma mění trosky domů v tvárnice, ze kterých staví nové domovy

Nizozemská firma The Mobile Factory představila unikátní způsob, jak pomáhat v oblastech postižených přírodními katastrofami. Kusy trosek se vkládají do stroje, který je přemění na tekutý beton. Z něho se následně udělají stavební tvárnice, které mají podobný tvar jako LEGO. Dá se z nich rychle a jednoduše postavit nový dům.

Stavba domů v postižených lokalitách

Firma začala na Haiti, kde před lety udeřilo zemětřesení, které tu nechalo kolem 25 milionů tun trosek. Mnoho rodin doposud žije jen ve špinavých stanech s příjmy pod hranicí chudoby. Skupina Holanďanů se rozhodla, že bude tento problém řešit a přišla s The Mobile Factory, jedinečným řešením, jak proměnit trosky ve stavební materiál.

Mobilní továrna se vždy umístí na místo, kde je nejvíce trosek. Jedna mobilní továrna dokáže za den vyrobit tvárnice pro výstavbu 10-20 domů. Tento projekt je nadějí i pro mnoho dalších zemí, které postihly přírodní katastrofy a obyvatelé nemají kde bydlet. Díky tvaru kostek LEGA, které Nizozemci sami navrhli, je stavba skutečně snadná. Více na oficiálních stránkách projektu themobilefactory.org

Hledáte vhodné nářadí pro stavbu? Ynaradi.cz